Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Industrial washing

Simplex 100-120

Cleaning devices

Cleaning device on order Stabil Inox

Liquids

Liquids and replacement system

Rivets and riveting tools

Rivets and riveting tools

Multifunkční oleje TOREN 401 a 405

Obecný úvod

Multifunkční oleje TOREN 401 a TOREN 405 jsou světle žluté až slabě nahnědlé kapaliny nízké viskozity. Jedná se o směs kapalných uhlovodíků, protikorozních inhibitorů a jiných aditiv.

TOREN 401 je určen na výrobky ze železných kovů a TOREN 405 na výrobky ze železných i barevných kovů, zejména z nelegovaných i legovaných ocelí, mědi, mosazi, slitin hliníku, stříbra aj.

Oba výrobky plní řadu funkcí současně – multifunkční použití. Prostředky mají odmašťovací a mycí schopnost, mají vysokou vzlínavost, výborně pronikají i do malých mezer, jako jsou závity šroubových spojení. Narušují a rozpouští korozi, mažou a konzervují proti vzniku další koroze.

Používají se tam, kde je zapotřebí povrch kovu ochránit před vznikem nové koroze nebo před šířením již vzniklé. Odmašťují a umývají dřívější vrstvy mazadel, zbytků obráběcích kapalin a jiných nečistot. Současně vytváří novou protikorozní vrstvu, která má kluzné vlastnosti. Její účinek je takový, že prostředky mohou být použity pro mazání vysoko zátěžových ložisek.

Schopnost vzlínavosti a narušování koroze se využívá především pro uvolňování šroubových spojení, kloubů, pantů apod.

Prostředky jsou částečně zasychané, takže po aplikaci zvyšují svoji viskozitu.

Metody aplikace

Multifunkční oleje TOREN 401 a TOREN 405 lze aplikovat natíráním, válečkováním, tamponováním, vzduchovým nebo bez vzduchovým stříkáním nebo přímo ponorem výrobků do lázně.

Prostředky lze ve většině případů libovolně kombinovat s provozními oleji, vazelínami i jinými konzervačními prostředky.

Příklady použití

  • Čištění a ochrana strojírenských, hutnických, elektrotechnických aj. výrobků při přepravě a skladování
  • Použití jako mezioperační i expediční umytí a protikorozní ochrana současně
  • Čištění a mazání kluzných a valivých součástí, včetně ložisek
  • Uvolňování zatuhlých spojení, především šroubových, a jejich ochrana před šířením koroze
  • Všude tam, kde se používají pro mazání nebo protikorozní ochranu oleje

Výhody

Několik funkcí v jednom prostředku. Vysoká mycí a čistící schopnost integrovaná s ochrannou účinností, mazáním a narušováním koroze, při nízké spotřebě. Relativně dlouhodobé protikorozní ochranné působení, široké meze mísitelnosti s konzervačními prostředky. Díky své vzlínavosti se dostane i do jinak nepřístupných prostor. Jakmile dojde k částečnému uschnutí, prostředek již nestéká.

Balení

Multifunkční oleje TOREN 401 a TOREN 405 se dodávají v kovových sudech o obsahu 200 l, případně v 1 m 3 IBC kontejnerech. Podle přání zákazníka lze dodávat minimálně 10 l kapaliny v obalech podle vzájemné dohody, případně lze dodávat výrobky jinak upravené podle zadání.

Skladovatelnost

Skladovatelnost výrobků je 24 měsíců v původním obalu ve skladech s teplotou od 5°C do 30°C při vyloučení vlivu přímého slunečního záření. Při skladování je nutno dodržovat zásady práce s hořlavinami III. třídy.

Joomla Templates by Joomla51.com