Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Industrial washing

Simplex 100-120

Cleaning devices

Cleaning device on order Stabil Inox

Liquids

Liquids and replacement system

Rivets and riveting tools

Rivets and riveting tools

Čistící prostředek Toren 761-1

Určení:

TOREN 761-1 (koncentrát 1:20) je biologicky odbouratelný vodný čisticí prostředek, který slouží k odmašťování silně znečištěných kovových výrobků ze železných kovů. Rozpouští tuky a chemicky je rozkládá, výborně uvolňuje nečistoty z povrchu materiálu, chrání proti korozi. Je určen pro použití ponorem, nástřikem i v průmyslových pračkách. Obvykle není vhodný na slitiny barevných kovů a nasákavé povrchy. Pro dané materiály je použití přípravku vždy nutné předem odzkoušet.

Aplikace:

Před použitím je nutné prostředek naředit v předepsaném poměru, tj. na jeden kg čisticího koncentrátu přidat 20 kg vody. Voda může být použita z vodovodního řádu, ale nejlepších výsledků a největší životnosti prostředek dosahuje, pokud je naředěn destilovanou nebo demineralizovanou vodou.
Před zahájením čištění, zahřejeme roztok prostředku na 40-60°C. S vyšší teplotou roste rychlost čištění a odmašťování. Prostředek je možné použít i při pokojové teplotě, ale v takovém případě se časy několikanásobně zvyšují oproti použití za tepla. Vodný roztok čisticího a odmašťovacího prostředku necháme působit nejméně 5 minut. (Přesná doba je závislá na aplikačním postupu, použitém zařízení, materiálu a jeho znečištění.) Po úplném očištění povrchu materiálu, ukončíme proces a roztok necháme okapat. Poté je možné provést dosušení savým materiálem (např. utěrkou), případně dosušit proudem teplého vzduchu.

Po ukončení procesu mytí se lázeň nechá odstát. Na dně mycího zařízení se usadí aglomeráty mechanických nečistot o velikosti až desítek mm. Ty je možné odpustit, nebo jinak mechanicky odstranit. Na povrchu čisticí kapaliny se odloučí vrstva nečistot lehčích než voda. Ty je možné odebrat nebo odloučit pomocí vhodného separátoru.

Výhody:

  • vysoká účinnost na mastné nečistoty
  • obsahuje pasivátory, které chrání povrch kovu chemickou reakci
  • obsahuje inhibitory koroze, takže po použití nedochází k rezavění
  • netoxický
  • široké spektrum použití

Upozornění:

Prostředek TOREN 761-1 je dráždivý. Proto ruce chráníme rukavicemi, oči ochrannými brýlemi a tělo vhodným pracovním oděvem. Při požití nevyvolávat zvracení, vypít větší množství čisté vody a vyhledat lékaře. Při zasažení oka, to promýt čistou vodou a vyhledat lékaře.

Přestože prostředek obsahuje odpěňovací složky, může v některých zařízeních dojít k tvorbě pěny. Pokud je pěna na závadu mycímu procesu, doporučujeme na povrch lázně nanést odpěňovač.

Účinné látky:

Směs povrchově aktivních látek, chelaton, benzaminový inhibitor koroze, hydroxid sodný.

Balení:

Koncentrát se dodává v 25 l, 50 l plastových sudech, ve 200 l barelech a v 1 m3 IBC kontejnerech. Po dohodě se zákazníkem je možné dodat i v jiném obalu.

Skladování:

Skladujeme v plastových nebo kovových nádobách mimo dosah sálavého tepla a UV záření. Skladovací teplota 4 – 40°C.

Likvidace:

Vypotřebovanou lázeň prostředku TOREN 761-1 shromažďujeme a předáme organizaci oprávněné ze zákona pro likvidaci nebezpečných odpadů. Pokud je součástí mycího zařízení odlučování nečistot, pak lázeň cirkulujeme a pouze s odloučeným kalem se zachází jako s odpadem.

Exspirace:

2 roky v uzavřeném obalu.

Joomla Templates by Joomla51.com