Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Industrial washing

Simplex 100-120

Cleaning devices

Cleaning device on order Stabil Inox

Liquids

Liquids and replacement system

Rivets and riveting tools

Rivets and riveting tools

Separátor na spáry Toren 892-6

Určení:

TOREN 892-6 je vysoce biologicky odbouratelný vodný separátor pro svařování. Současně obsahuje pasivátory a inhibitory koroze, které účinně chrání místo svaru proti korozi. Prostředek může být použit i pro dlouhodobou konzervaci výrobků proti korozi. Neobsahuje silikony. Separátor chrání svar a jeho okolí proti ulpívání odletujících kapek kovu. Ty se po ukončení snadno z povrchu odklepnou, nebo opráší, aniž by zanechaly po sobě stopy na svařenci. Prostředek je vhodný jak pro automatické, tak ruční svařování, elektrickým obloukem, ale může být použit i pro svařování plynem.

Aplikace:

Před upotřebením je vhodné prostředek promíchat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vodní přípravek, který tvoří současně pravé i nepravé roztoky, některé dlouhé molekuly jsou rozpuštěny ve formě mycel a jeví se jako kal. Tato nehomogenita nijak negativně neovlivňuje použití přípravku ani nedochází k zanášení filtrů a trysek. Všechny molekuly jsou menší než jeden mikron.

Prostředek se nanáší do místa svaru a jeho okolí nástřikem (ručním nebo robotizovaným), ponorem, štětkou případně hubkou.

Usazené kapky kovu na povrchu svařence se po ukončení svařování odstraní odklepnutím, setřením štětkou nebo kartáčem, nebo špachtlí.

Separátor současně výborně chrání proti korozi. Může proto být použit i pro dlouhodobou antikorozní ochranu výrobku. Dokud nedojde k jeho umytí, je povrch kovu ochráněn. Použité inhibitory koroze mají úbytek 3% za 1 rok, při uložení v zastřešeném skladu. Proto je možné tímto způsobem výrobek chránit až po dobu 10 let.

Separátor je možné umýt běžnými polárními rozpouštědly, jako je líh, aceton, etylacetát apod. Umytí však musí být důkladné. Proto doporučujeme použít čistou vodu z vodovodního řádu, která prostředek chemicky rozloží během několika sekund a ten pak jde velice dobře smýt.

Výhody:

  • Separátor byl zkoušen řadou světových výrobců svařovací techniky, několika nezávislými svářečskými institucemi a mezinárodními výrobci. Byl vyhodnocen jako nejlepší na Evropském trhu.
  • Obsahuje pasivátory, které chrání povrch kovu chemickou reakcí.
  • Obsahuje inhibitory koroze
  • Do okamžiku dokud není umyt (tekoucí nebo zkondenzovanou vodou) chrání povrch výrobku proti korozi. A to dlouhodobě, v horizontu 10 let, pokud je výrobek uložen v zastřešeném skladu.
  • Netoxický
  • Vysoce biologicky rozložitelný. Je rozložitelný samotnou vodou z vodovodního řádu.
  • Má odmašťovací schopnost.
  • Snadno umyvatelný vodou

Upozornění:

Prostředek TOREN 892-6 je dráždivý, protože má odmašťovací schopnost. Proto ruce chráníme rukavicemi, oči ochrannými brýlemi a tělo vhodným pracovním oděvem. Při potřísnění pokožky, umýt po práci čistou vodou bez použití mýdla a pak ošetřit reparačním krémem. Při požití nevyvolávat zvracení, vypít větší množství čisté vody a vyhledat lékaře. Při zasažení oka, to promýt čistou vodou a vyhledat lékaře.

Separátor je nutné skladovat v plastových PE obalech.

S ohledem na obsah protikorozních účinných látek, které mohou způsobovat barevnou změnu povrchu, je nutné před jeho nasazením do výroby provést ověřovací zkoušky. To platí zejména pro svařování barevných kovů.

Separátor neředit. Snížení koncentrace prostředku vede ke zhoršení užitných vlastností, a pokud by se ředění provedlo běžnou vodou, dojde k jeho rozkladu!

Prostředek má schopnost sedimentovat. Je proto vhodné jej před použitím promíchat.

Účinné látky:

Směs esterů vyšších mastných kyselin, benzaminové inhibitory koroze.

Balení:

Separátor se dodává v 1 m 3 IBC kontejnerech. Po dohodě se zákazníkem je možné dodat i v jiném obalu.

Skladování:

Skladujeme v plastových PE nádobách mimo dosah sálavého tepla a UV záření. Skladovací teplota 4 – 40°C.

Exspirace:

2 roky v uzavřeném obalu.

Joomla Templates by Joomla51.com